Genel

* Pvc Doğramalarda Aksesuar Nedir ve Cam Neden Önemlidir?

Kış mevsimi yaklaştıkça evlerimizin ve ev içi yapı malzemelerinin peryodik bakımlarının yapılması kaçınılmazdır.

Aksesuarlar, pencerelerin veya kapıların üzerinde yer alan ve kanadın açılıp kapanmasını, sağa sola veya ileri geri hareket etmesini sağlayan donanımlardır. En basit tabirle “menteşe” bir aksesuardır.

Aksesuarların, kullanıma bağlı ses çıkarmalarını engellemek ve düzgün çalışmasını sağlamak için  ile yılda en az bir kez yağlanması gerekmekte.  Özellikle mutfak, banyo, tuvalet vb. Nemli veya ıslak mekanlarda yer alan pencere ve kapıların temizliği esnasında basınçlı ve aşırı kimyasal içeren su kullanılmamalıdır. Kapı kolu ve kilit mekanizmaları sudan etkilenebileceği kibi kimyasal karışımlı temizlik malzemeleri de aksesuarların daha hızlı deforme olmasına neden olmaktadır.

 PVC pencere ve kapı üzerinde yer alan aksesuarların, daha uzun ömürlü kalabilmeleri için aksesuar ayarları, kalibreleri ve bakımları önemlidir. Aksesuar ayarlarının doğruluğu veya nasıl yapılması gerektiği konusunda bizden “akcayapi.com/” destek alabilirsiniz.

Bir diğer konu olan; pencerenin yalıtımındaki en önemli etkenlerden birinin cam oluşudur ve bu etken seçilen camın kalınlığı ve iletkenliği ile doğrudan ,ilişkilidir.

Çift cam tercih edildiğinde, tek cama göre ısı yalıtımındaki kazanım %50’den fazladır. Çift cam uygulamalarıdna iki cam arasındaki boşluğa boşluğa hava yerine argon gazının doldurulması ısı yalıtımı artırmakta bu artış iki cam arasındaki mesafe arttıkça devam etmektedir.

Sizler de evlerinizde, dairelerinizde veya iş yerlerinizde peryodik aksesuar bakımlarını yapmak ve pvc cam seçimide doğru kararı vermek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek gerekli tüm teknik bilgiyi ücretsiz edinebilir, montaj, bakım ve değişim işlemlerinde en uygun fiyat tekliflerini alabilir ödemelrinizi Egepen Paynet güvencesi ile kredi kartınızla 12 aya varan taksitler şeklinde yapabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.         

Article written by Akça Yapı

Tecrübelerin yoğurduğu insan...

Gönderiye Ait 3 Yorumlar

 1. Sıradan1Adam Reply

  Harika bir paylaşım. Teşekkür ederiz emeği geçenlere

 2. aykut Reply

  Çok güzel olmuş emyinize ellerini e sağlık

 3. Tamır eden adam Reply

  Kaliteli ve güler yüzlü hizmet noktası..
  Hayırlı bereketli bol kazançlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir