Kolay Ev Çözümleri

* Dairelerde ve PVC Doğrama Camlarda Oluşan Terleme Nasıl Önlenir? (ÇÖZÜLDÜ)

Hem temizlik hem de sessizlik için PVC pencereler dairelerimizin vazgeçilmezleridir. Ancak beraberinde dekorasyon ürünlerimizin de bakımı gerekir. ….

İşte bu yazımızda sizlere terleme yapan camlarınız için neler yapabileceğinizi Egepen Akçayapı ailesi olarak derledik.

Öncelikle ortamda veya odalarınızda nem üretebilecek etkenler tespit edilmelidir.
Evlerimizde su buharı ve nem üretme potansiyeli en yüksek olan yer mutfaklarımızdır.
Varsa yemek pişirme sırasında aspiratör açık tutulmalı, yoksa camlar açık tutularak nemli havanın dışarıya tahliye edilmesi gerekmektedir.
 
Eğer balkonlu bir eviniz varsa çamaşırlar mutlaka balkonda kurutulmalı veya açık alanda kurutulmalıdır. Eğer bu imkanınız yoksa çamaşır kurutmak için kullandığınız odada mutlaka hava sirkülasyonunun olması gerekir. Açık balkonlarınızı Cam Balkon yapmak isterseniz doğru adrestesiniz.
 
Suyun fazlaca kullanıldığı bir diğer alan olan banyo, tuvalet ve lavabolarda da bir havalandırma mekanizması olması gerekir. Eğer buna da imkan yoksa orta vadede nemi önleyecek çözümlerin ilk başında doğru duvar boyasını tercih etmek gelir. UNUTMAYINIZ; yağlı boya her ne kadar temizlik anlamında tercih ediliyor olsa da duvarın hava almasını önlemekte ve oluşan buhar ve nemin boyaya yapışıp kalmasına neden olmaktadır. Bazen bu tür boyalı dairelerde duvar üzerinde gözle görülür su birikintileri ve damlacıklar bile görebilirsiniz.
 
Temizlik sonrası evinizi mutlaka havalandırın, Islak bezlerle silinen ve temizlenen yüzeyler ciddi derecede su tutarlar ve bir süre sonra zeminlerde köşe kısımlarda rutubet görmenizin sebebi budur.
 
Eğer evinizde çiçek yetişiyor iseniz onları suluyorsunuz da demektir. Hem suladığınız esnada oluşan bir nem vardır hem de bitkinin suyu emmesi ve zaman içinde yaprakları vasıtasıyla nefes alıp vermesi sonucunda oluşan nem vardır. Böyle durumda yapılabilecek en etkin yol günlük kısa sürelerle dairenizi havalandırmaktır.
 
Dairenize giren temiz hava sadece nemi ve teri atmakla kalmaz, sağlığınız için de yarar sağlar. Tüm bu faktörleri göz önüne alarak yapacağınız küçük dokunuşlarla sizler de binalarınızda veya pencerelerdeki terleme sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.
 
Yapınızın inşaası esnasında veya sonradan yapacağınız dekorasyonlarda  doğru malzemeyi nasıl tercih etmeniz gerektiğine Akçayapı Egepen ailesi olarak birlikte karar verelim. Tüm yapı dekorasyon aksesuar temini ve bilgi edinme için bizleri arayabilirsiniz. .
Sağlıklı günler dileriz.

ADRES VE İLETİŞİM:
Gürpınar Mah. Gürpınar Cad. No: 26/A
0536 640 53 11
0212 880 15 07
Beylikdüzü/İstanbul

Article written by Akça Yapı

Tecrübelerin yoğurduğu insan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir